fbpx

Kız Çocuk Annesi Olmak

Her anne, bir çocuğu olsun ister. Bu çok erkek olsa da kız olsa da ikisi de bir mucizedir. Fakat bir anne her zaman kendisi gibi büyütebileceği bir kız çocuğu olsun ister. Kız çocukları ve erkek çocukları arasında bariz farklılıklar bulunmaktadır. Kız çocuğu, erkek çocuğuna göre daha uysal ve sevecendir. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Şimdi gelin, hep birlikte kız çocuk annesi olmak nasıl bir duyguymuş beraber öğrenelim.Kız Çocuk Annesi Olmak

Kız Çocuk Annesi Olmanın Güzel Tarafları

Kız çocuk annesi olmak, fizyolojik açıdan elbette çok güzel bir olaydır. Duygusal açıdan olan güzelliklerine bir göz atalım, bakalım nelermiş?

Kulağın Dibinde Bir Spiker

Kız çocuğunuz varsa eğer, sabah akşam sürekli konuştuğunu inkar edemezsiniz. Ama elbette bu vızıldamalardan rahatsız olmuyoruz çünkü o kadar tatlı varlıklar ki insan kızmaya kıyamıyor bile. Bir diğer anlamıyla da, eğer bir kız çocuğunuz varsa bitmek tükenmez bir konuşma konusu dağı vardır karşınızda. Keyifli sohbetler yapabileceğiniz minyatür bir siz düşünün karşınızda.

Sanırım çok hoşunuza gitti. Anneler bu yüzden, küçük kızlarının söyleyeceklerini dinlemeye bayılırlar. Onlarla keyifli sohbet kaçınılmazdır. Kendilerini küçük yaşlarda annelerine böyle ifade etmeye başlayan kız çocukları, ilerde duygusal ve iletişimsel becerileri gelişmiş kaliteli bir birey haline dönüşürler. Dinleme konusu, onların gelişimine büyük katkılar sağlar.

Kız Çocuğu Sahibi Olmak Eşsiz Bir Histir

Kız çocuğunuzun olması, bir nimet ve eşsiz bir olaydır. Bu tecrübe sizin ve hayatınızda olanlar için en güzel şanstır. Hayatı küçük bir kızın gözlerinden görmek, öncelikle size de farklı bakış açıları kazandıracaktır. Bir kadın anne olunca, hassasiyeti ve duyarlılığı artar. Sizin duygulu anlarınızda küçücük kollar size sarılırken, hayata onun için tutunur ve onu mutlu etmek için çabalarsınız.

Bu sizin de hayata karşı dik duruşunuzu güçlendirmeniz için güzel bir sebeptir. Bir kız çocuğu annesi olmak, yaşayamadığınız çocukluğu onunla beraber yaşama şansına erişmeniz ve eski günleri unutmaya, yeni günlerden kızınızla birlikte zevk almaya bakmanız demektir. Şefkat duygunuz küçük kızınızla birlikte üst seviyelere çıkar ve ona karşı müthiş bir koruma duygusuyla hareket etmeniz kaçınılmazlaşır.

Peşinizden Gelen Küçük Ayaklar

Bir kız çocuğunuzun olması, sizi örnek ve model alan küçük adımlar demektir. Kızınız sizin güzelliğinizi, dik duruşunuzu, kalbinizi, merhametinizi, sevginizi gördükçe hayatını sizinle birlikte şekillendirecektir. Kızınıza en iyi örnek, siz yani annesidir. Kızınızın, sizi rol model olarak aldığını gördükçe hayata karşı sevinciniz ve yaşama isteğiniz artarak, bütün sevginizi ona yönlendirirsiniz. Bir insanın sizi takip etmesi, bu kızınız olsa dahi, çok güzel bir duygudur. Bir kere bu duyguyu yaşayan biri, artık hayata daha başka gözlerle bakma evresine gelmiştir.

Kız Çocuk Annesi Olmak
Kız Çocuk Annesi Olmak

Anne – Kız Arasında Sevgiler ve Gerginlikler

Anne ve kızı arasında her zaman iyi ilişkiler olacak diye bir kural yoktur. Bazen kavga da edebilirsiniz, tartışabilirsiniz, kızınız size bağırabilir ve duymak istemeyeceğiniz şeyler söyleyebilir. Bir anne olarak, onu anlamaya çalışın ve neden böyle düşündüğünü ve yaptığını sorarak onu yatıştırmaya çalışın. Bilirsiniz, her insan her zaman sevgi ve mutluluk içinde yaşayamaz. Arada çıkan gerginlikler ilişkinin bağını güçlendirir. Bunu bilerek hareket ederseniz iki taraf da tek gerçek sevginin ve bu gönül bağının ne olursa olsun kopmayacağından emin olur.

Büyük Mücadele: Kıyafetler

Anneler, küçük kızlarına bir sürü kıyafet alır ve hepsini giydiremeden de çocuk büyümeye başlar. Zamanla kız çocukları, kendi zevklerini oluşturur ve buna göre giyinmek isterler. Annelerin de elbette bunu kabul etmelerinde fayda vardır. Anneler, bazen bazı durumlarda çocuklarının büyüdüğünü kabul etmek istemezler; fakat bir gerçek ki maalesef onlar da büyüyorlar. Tıpkı sizin büyüğünüz gibi.

Hayal Kırıklıkları

Anneler, kız çocuklarının hep sessiz, sakin, zarif, kibar olacaklarını hayal ederler. Ama bazen bu zarafet timsali küçük kızların bile içinden birer canavar çıkabilir. Hatta çok aktif, cesur ve güçlü olabilirler. Bu kötü bir şey değildir. Aksine ileriki yaşlarında önlerine çıkan sorunları güçlü bir şekilde atlatabileceklerinin bir tezahürü bile sayılabilir.

Anneler ve Kızları Arasındaki Sıkı Bağ

Anne kızını kucağına aldığında aradaki bağ oluşmaya başlar. Bu bağ, annelik dürtüsü ile gelen bir hissin sonucudur. Annenin kızı ile sık sık konuşması, ona sevgisini her şekilde ve durumda göstermesi, onunla oynayabilmesi, kız çocuğu ile kurduğu sohbetlerin gidişatları hepsi birer bağ oluşumunun işaretidir. Bu görünmez bağ, sıkı ve görünmeyen iplerle bir kalpten diğer kalbe gider ve asla kopmaz.

Anneler kızlarına hep aynı yoğun duygular ile yaklaşır ve her zaman onları koruma güdüsüyle davranırlar. Bir anne, kız çocuğunu yetiştirirken; geçirilen her aşama annenin de kendi gelişme aşamalarının bir tezahürü olarak kendini gösterir. Bu yüzden, anne istese de istemese de kızını büyütürken bu gelişme çağlarını onunla beraber yaşamak ve atlatmak zorunda kalır.

Annenin Kız Çocuk Üzerindeki Rolü

Kız çocuklar annelerin üzerindeki psikolojik baskıdan ve yaşadığı ruhsal bunalımlardan erkek çocuklarına göre daha fazla etkilendiği araştırmalar sonucunda gözlemlenenler arasındadır. Ayrıca kız çocuk ile anne arasındaki bedensel benzerlikler oldukça güçlü olduğu için de bebeklerle anne arasındaki etkileşim de bununla birlikte çokça güçlü ve kuvvetli olmaktadır.

Kız çocuğunun ilk zamanlarında annesine güven hissetmesi ve annesinin kızını değerli hissettirmesi, çocuğun kimlik oluşumuna ve daha kaliteli bir kimliğe bürünmesine oldukça yardımı dokunur. Bu da kız çocuğunun, hayata daha güçlü bir kadın olarak atılmasına yardımcı olur. Daha güçlü kadınlar yetiştirmek annelerimizin elindedir. Anneler, hayata güçlü ve ne istediğini kadınlar kazandırın, sizden tek dileğimizdir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com